Heli teooria

Heli – edastatakse keskkonna vibratsioonide kaudu. Neid vibratsioone tajuvad meie kuulmisorganid ja töötlevad neid aju helilainetena, mis võimaldab meil kuulda helisid.

Heli salvestamiseks, salvestamiseks ja taasesitamiseks kasutatakse mitmesuguseid heliformaate. Mõned kõige levinumad formaadid on järgmised:

Kui tegemist on audiorakendustega, on olemas palju vahendeid heli salvestamiseks, redigeerimiseks, miksimiseks ja taasesitamiseks. Mõned kõige populaarsemad rakendused selles valdkonnas on järgmised:

Praktiline ülesanne

Kasutasin Adobe After Effects’i, esimeses praktilises ülesandes kasutasin : ookeanitaust, allveelaev ja hai koos rula-lauaga.

(Fail Moodle’is)

Kasutasin Adobe After Effects’i, teises praktilises ülesandes kasutasin: teksti, millele lisasin animatsiooni

(fail on ka Moodle’is)

Preproduktsioon:

Preproduktsiooni etapis valmistatakse ette kõik vajalikud elemendid enne salvestamist, sealhulgas helilooja loominguline visioon, helide valik, instrumentide seadistamine ja stuudio ajakava planeerimine.

Salvestamine:

Salvestamise faasis toimub helide kogumine ja fikseerimine mikrofonide abil vastavalt helilooja või produtsendi juhistele, tagades kvaliteetse heli ja optimaalse tasakaalu erinevate helide vahel.

Postproduktsioon:

Postproduktsiooni käigus töödeldakse ja korrigeeritakse salvestatud helisid, lisatakse efekte, kärbitakse tarbetuid osi ning valmistatakse ette heli edasiseks töötlemiseks ja miksimiseks.

Miksimine:

Miksimise etapis ühendatakse ja tasakaalustatakse kõik salvestatud helid, reguleeritakse nende helitugevust, panoraami ja ruumilist paigutust, luues ühtse ja tasakaalustatud helipildi vastavalt lõpptulemusele.

Masterdamine:

Masterdamise käigus viimistletakse ja optimeeritakse kogu helipilt lõplikuks esitamiseks. See hõlmab kõrgusse viimistlemist, dünaamilise ulatuse korrigeerimist, helikvaliteedi parandamist ja helide vaheliste üleminekute silumist, et tagada professionaalne ja kõrgekvaliteediline lõpptulemus.

Praktiline töö

Töötamiseks heli kasutasin Sony vegas pro 16, Mul oli juba veidi kogemusi töötamisel heli nii et enamik aega kulus individuaalne kogumine iga vabatahtlik hääl näitleja, algselt uuesti heli hetke anime “Jojo veider seiklus” (s2:ep1) kui malli kasutatud juba avaldatud varem seeria alates “AniDUB” Pärast hääle ja info read seeria vene voiceover asendati “Jaapani sub”.

Animesarja stsenaariumit muudeti veidi meelelahutuslikel eesmärkidel.

Kokkuvõttes oli see suurepärane projekt, mis mitte ainult ei tugevdanud meie teadmisi montaažiprogrammide kasutamisest, vaid viis ka meie meeskonna kokku.

Video:

https://drive.google.com/file/d/1xNV00wAfdpS_1cxCH9-tRG7cvmU8pPZi/view?usp=drive_link


Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga