Mis on Gestalt-Teooria ja miks on see disainerite jaoks oluline?

Gestalt on psühholoogiline teooria, mis sisaldab inimese alateadvuse põhimõtteid. mida disainerid saavad kasutada tõhusama ja atraktiivsema disaini loomiseks.

Need põhimõtted aitavad disaineritel kasutada publiku alateadvust, et mõista ligikaudselt, kuidas publik tajub logo, disaini või veebilehte.See aitab disaineril keskenduda kujunduse üldisele mõjule, mitte takerduda keerulistesse detailidesse.

Gestalti põhimõtteid saab rakendada peaaegu iga visuaalse disaini puhul, sealhulgas logode, plakatite, pakendite, veebisaitide, rakenduste ja muu puhul.

Paljud laialdaselt tunnustatud ja edukad kaubamärgid kasutavad mõningaid või kõiki Gestalt-teooria põhimõtteid.

Näiteks Paul Randi kujundatud IBMi logo (näitab ringikujulisust), olümpiamängude logo (suurepärane näide Prägnantsi põhimõttest) ja Adidase logo (kasutab ühise saatuse põhimõtet, et luua kujunduses liikumise tunnet).

  • 1. Similarity

See on inimloomus, et sarnased asjad rühmitatakse kokku. Gestalti puhul grupeeritakse sarnased elemendid visuaalselt, sõltumata nende lähedusest. Neid võib rühmitada värvi, kuju või suuruse järgi. Sarnasust saab kasutada elementide ühendamiseks, mis ei pruugi kujunduses üksteise kõrval olla.

  • 2. Continuation

Järjepidevuse seadus väidab, et inimsilm järgib joonte vaatlemisel kõige sujuvamat rada, olenemata sellest, kuidas jooned tegelikult joonistatud on.

  • 3. Closure

Closure on üks lahedamaid gestaltdisaini põhimõtteid. See tähendab, et teie aju täidab disaini või kujutise puuduolevad osad, et luua tervik.

  • 4. Proximity

Proximity viitab sellele, kui lähedal elemendid üksteisele on. Kõige tugevamad lähedussuhted on kattuvate objektide vahel, kuid ka lihtsalt objektide rühmitamine ühte piirkonda võib avaldada tugevat läheduse efekti.

  • 5. Figure/Ground

Figure/Ground põhimõte on sarnane sulgemise põhimõttega, sest see kasutab ära seda, kuidas aju töötleb negatiivset ruumi. Ilmselt olete näinud selle põhimõtte näiteid sotsiaalmeedias levivate meemide või logode osana

  • 6. Prägnanz

Prägnantsi seadust nimetatakse mõnikord ka hea kuju seaduseks või lihtsuse seaduseks. See seadus väidab, et kui teile esitatakse hulk mitmetähenduslikke või keerulisi objekte, muudab teie aju need võimalikult lihtsaks.3 Näiteks kui teile esitatakse olümpialogo, näete te pigem kattuvaid ringe kui kumerate, ühendatud joonte valikut.

Iseseisev töö

Olen proovinud luua oma logo kasutades Prägnanz


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *